Zima teprve vystrčila své drápky a už toužíte po sluníčku, horkých letních dnech, vůni moře a příjemné atmosféře? Z dovolené vám určitě zbyly mimo spousty krásných fotografií také mušle, hvězdice a další předměty.

Přestěhovat se do přímořského apartmánu by bylo sice fajn, ale pravděpodobně také příliš komplikované. Nefalšovanou atmosféru přímořského letoviska si můžete užívat rovnou ve své vlastní ložnici. V dnešním příspěvku vám prozradíme, jak na to.

dekorace

Začněte vhodnými barvami

Barvou moře je smaragdová, jasně modré nebe a písčitá či oblázková pláž. Volba barev není tedy nijak omezená a záleží pouze na vás, které kombinaci dáte přednost. Využít lze i více odstínů najednou. Sáhnout lze po námořnické modři, blankytně modré, tyrkysové či smaragdové – zvolenou barvu můžete dále kombinovat s jemně šedou či režnými odstíny a barvami připomínající písek. Nic nepokazíte ani čistě bílou, která propůjčí interiéru nádech čistoty.

Nezapomínejte na dekorace

Nyní přichází na řadu vaše sbírka hvězdic, mušliček, ježků, korálků, kamínků a různých oblázků. Všechny tyto prvky podpoří přímořskou atmosféru. Jestliže žádné dekorace nemáte, dají se dnes za docela rozumný peníz pořídit v kamenných obchodech s dekorací i e-shopech. Tímto však celá paráda nekončí. Pro vylepšení atmosféry si můžete koupit i dřevěné dekorace: plachetnici, kotvu, záchranný kruh a další. Rozhodně by neměl chybět svícen ve venkovském stylu, který je ztělesněním romantiky.

moře

Máte-li chuť na ještě větší experimenty, lze za postel na zeď pověsit vesla či rybářskou síť, jako dominantní dekoraci. Ani vypreparovaná mořská ryba není od věci. Samozřejmostí jsou pak i textilní materiály s mořskými motivy: záclony, závěsy, povlečení či malý běhoun u postele. Dodají vaší ložnici správný akcent a vzbudí ve vás pocity, že jste stále na dovolené u moře.