Zařizujete si novou kuchyň a chcete ji dát nový kabát? Nejste si jisti, zda ji vaše oblíbená černá bude vůbec slušet? Raději ne? Tak jaká tedy? Odpověď je jasná, vsaďte svou volbu na zelenou. Přečtete si náš článek a dozvíte se proč je zelená kuchyně tou pravou volbou právě pro vás.

V dnešní době lidé kladou barevnosti kuchyně mnohem větší váhu než samotnému stylu a designu. Proč tomu tak je? Barvy totiž dokáží místnost opticky zmenšovat či zvětšovat, zkracovat nebo prodlužovat, ubírati jim světlo. Barvy dokáží působit na naši psychiku a přispívají k celkovému harmonickému prostředí.

obrazek-pravydomov-uvodni

Zelená barva to je barva přírody

Chcete-li vnést do vaší kuchyně čistotu, svěžest, hravost a přírodu padne váš výběr na zelené kuchyňské linky. Zelená barva se může objevit v teplých i studených odstínech a můžeme ji nalézt v nekonečném množství odstínů a světlostí. Máme na výběr ze žlutozelených, modrozelených nebo zelených tónovaných do šeda.

Podle toho, jakou barvu zvolíte, takovou vtisknete do prostoru náladu. Například svěží jablečně zelená přinese do interiéru jaro, tmavě zelená až mechová bude zářit elegancí.

Ideálně ji kombinujte se dřevem a bílou barvou, tak bude vaše kuchyň dokonalá.

Svěží odstíny zelené barvy jsou velmi žádané, protože díky nim vyniknout struktury plovoucích podlah a dřevěného nábytku.

Pokud po přečtení stále přemýšlíte a nevíte, navštivte osobně kuchyňské studio a nechte si udělat  návrh kuchyně na míru. Kvalifikovaný personál vám rád poradí jaký nábytek, barvy a prostorové uspořádání bude to nejlepší právě pro tu vaši kuchyň!

Pár triků na závěr:

  • Použijte omyvatelný a antibakteriální nátěr, usnadní vám práci a je to zdravější.
  • Místo klasických obkladů zkuste skleněné obklady do kuchyně.
  • Obecně platí, že velké plochy by měly být světlejší a postupně můžou tmavnout – malé detaily a doplňky pak můžou být syté a výrazné.
  • Velkou roli hraje i to, jakou barvu má podlaha a okenní rámy.
  • Podívejte se do fotogalerií kuchyní Gorenje.

obrazek-pravydomov-1