Sauna je zdraví prospěšná nejen v zimě, ale i v létě. Zimní chladné dny však přímo volají po ohřátí se v sauně, je tedy nyní její sezóna a nejvíce lidí ji nyní vyhledává – jezdí za ní do různých wellness center, saunových světů atp.

Přitom není potřeba jezdit nikam daleko, protože je možné pořídit si saunu domů. Kdo může říct, že má doma saunu? Bohužel málo kdo. Proč je saunování dobré a měli byste tak mít vlastní saunu na dosah ruky?

Zdraví prospěšný rituál

Rita_Bernhardt / Pixabay

Rita_Bernhardt / Pixabay

Saunování prohřívá tělo a posiluje imunitu, kromě toho ovšem navozuje fyzickou i psychickou pohodu, což zjistili už dávno Finové. Ti po staletí tvrdí, že se po saunování cítí lehčí jak na váze, tak co se starostí týče.

Sauna je prevence proti nemocem dýchacích cest, které teď mnohé sužují. Pobytem v sauně se dýchací testy posilují a vás tak nevyvede z míry střídání teplot, se kterým se teď potýkáme.

Kromě toho, že jde o typ prevence, je sauna vhodná pro ty, kteří trpí například astmatem nebo alergiemi různého typu.

Pro sportovce i na hubnutí

Sportujete? Potom byste měli vědět, že prohřátí svalů před posilováním je velmi prospěšné a zamezíte tak zranění. Saunování je spojené i s hubnutím, neboť se při něm potíte. Existují o tom různé debaty, zda je to pravda nebo lež. Jediné, co je jisté, je, že s potem odchází jak nečistoty, tak cenné minerály a hlavně samotná voda (po jejímž úbytku můžeme zaznamenat méně kilogramů na váze), kterou je potřeba později doplnit.

Sauna do ložnice, sklepa i obýváku

Sauna nemusí být vždy velká jako jedna místnost. Dnes už lze sehnat sauny malé, pro jednoho člověka! Vlastní saunu tak můžete mít klidně v ložnici nebo kdekoliv, kde vám to bude vyhovovat. Nejčastějším typem domácích saun jsou infrasauny, které jsou jednoduché na montáž a umocňují vše, co zvládá klasická finská sauna. Infrazáření se snadněji dostává do pokožky a pronikne hlouběji. Chcete-li se tedy udržet fit, posílit své srdce, imunitu a nabýt dobrou náladu, neváhejte.