Přestože bývá prostěradlo mnohými považováno za podceňovanou textilii, existuje mnoho důvodů, proč se jeho výběrem vážněji zaobírat. Správně vybrané prostěradlo totiž z velké části ovlivňuje to, jak spíme, neboť se ho často dotýkáme významnou částí těla.

Na trhu existuje hned několik druhů prostěradel. Pojďme se proto pozorněji podívat na to, jaké možnosti na trhu máme a jak vybrat právě to prostěradlo, které vám vyhovuje.

Na velikosti záleží

Ještě než se pustíme do materiálů samotných, je vhodné podívat se na rozměry prostěradla samotného. Je celkem logické, že musí odpovídat rozměrům postele. Je však vždycky lepší koupit prostěradlo o něco větší, než o něco menší. I když ani to se nesmí přehánět. Přece jen prostěradlo pro manželkou postel by na dětské palandě vypadalo malinko divně.

Kromě samotné velikosti prostěradla je dobré zamyslet se, jestli chcete prostěradlo klasické nebo napínací. Napínací prostěradla mají na svém obvodu gumičku, díky které lépe přilnou k madraci a neodhrnují se.

Jiný materiál, jiný zážitek

Nežijeme už naštěstí v době, kdy bychom měli na výběr z dvou druhů prostěradel. Jak se sami můžete přesvědčit v tomto e-shopu, druhů prostěradel je nepřeberné množství. Obzvláště v materiálech je nabídka velmi široká. Můžete si vybrat klasické plátěné prostěradlo ze 100% bavlny. Výhodou přírodní bavlny je její příjemnost pokožce, pružnost a savost, díky které se v bavlněném prostěradle spí dobře i během letních nocí.

img_0404

Bavlněnému prostěradlu je velmi podobné froté prostěradlo (froté je látka vyráběná také ze 100% bavlny). Bývá lehké, nadýchané a příjemně hřeje. Díky svému povrchu se nemusí žehlit. To jsou důvody, proč je froté prostěradlo nejvíce populárním druhem prostěradel českých spotřebitelů. Toto prostěradlo se většinou vyrábí jako napínací.

Popularitu si získávají i Jersey prostěradla. Jsou velmi hebká na dotek. Nehřejí, takže jsou vhodná pro ty, kterým je ve froté prostěradlech v létě příliš vedro.

Kromě těchto typů prostěradel se na trhu setkáme s méně obvyklými druhy, které by však také neměly uniknout vaší pozornosti. Jsou to například prostěradla s lykrou (elastickou látkou), díky které jsou daleko více pružná. Dále například flanelová prostěradla (jsou jemná, hebká a příjemně hřejí) či prostěradla z mikrovlákna. Poslední zmiňovaná jsou sice hřejivá, ale zároveň velmi dobře prodyšná, a proto jsou vhodná i pro alergiky a astmatiky.

Prostěradlo s potiskem? Proč ne?

Dalším faktorem při výběru prostěradla je jeho barva. Někteří preferují tradiční bílou, jiní jiné barvy a například děti mají rádi prostěradla s potiskem. To všechno v našem e-shopu najdete. Račte si jen vybrat.