Podívejte se na netradiční architekturu i design interiérů vybraných pěti hotelů, které patří k těm nejlepším a současně nejzajímavějším na světě. Umíte si představit, jak se bydlí pod hladinou moře nebo v místnosti ze sněhu a ledu?

5 nejzajímavějších hotelů světa

1.        The Manta Resort – Zanzibar, Tanzánie

Mezi pozoruhodné hotely jednoznačně patří The Manta Resort hotel, který se nachází na východním pobřeží africké Tanzánie. Místní hosté se mohou ubytovat v unikátních pokojích, které plují na hladině moře.

Picture1

Spodní část ukotvených pokojů nabízí pohled přímo do podmořského světa. Umíte si představit, že relaxujete při pohledu na exotické ryby plovoucí za oknem vaší ložnice? Ubytování v takovémto pokoji je jistě nezapomenutelným zážitkem.

2.   Ice Hotel – Švédsko

Tento švédský hotel je opravdu „cool“. V laponské vesnici Jukkasjärvi naleznete největší hotel na světě, na jehož výstavbu byl použit jediný stavební materiál – voda. Samozřejmě ve svém pevném skupenství v podobě ledu.

Picture12

V tomto hotelu se jeho návštěvníci, pravda, příliš neohřejí. Satisfakcí jim však jsou kreativní vymoženosti jako například plovoucí gondola, která slouží jako sauna, koktejlové sklenice z lisovaného ledu nebo spřežení poháněné soby.

3.   Bambu Indah Ubud – Bali

Tento hotel v Indonézii je postaven na hladině moře. Díky skleněné podlaze je možné zkoumat podmořský život, kdykoliv to návštěvníky tohoto zajímavého a zároveň luxusního hotelu napadne.

Picture3

Stavba byla navržena dvěma designéry a dlouhodobými obyvateli Bali, Johnem and Cynthií Hardyovými. Hotel nabízí luxusní a zároveň přírodní prostředí, snoubí krásu starodávné architektury s moderním užitným designem. Komfortní zařízení nabízí také služby SPA a tradiční masáže.

4.        Southern Ocean Lodge  – Austrálie

Jeden z nejlepších hotelů v Austrálii se nachází na pobřeží Klokaního ostrova a jmenuje se Southern Ocean Lodge.  Byl navržen architektem Maxem Pritchardem a jedná se o luxusní hotel vystavěný v unikátní přírodní oblasti.

Picture2

V klidné oáze uprostřed nádherní přírody si hosté hotelu mohou odpočinout a načerpat energii. Hotel nabízí nádherný pohled na moře a je zde možné pozorovat také různé druhy místních živočichů.

5.        Ladera Resort – Karibik

Na pobřeží Karibského moře se nachází hotel Ladera Resort, který nabízí úchvatný pohled na dominantu ostrova Svatá Lucie – Pitons. Tyto vrcholky vulkanického původu jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO a jsou obklopeny chráněnou přírodní rezervací.

Picture5

Zajímavostí hotelu je, že každý pokoj má pouze tři stěny. Místo té poslední se vám nabízí úchvatný pohled na krásu místní přírody. V soukromí třístěnného pokoje se tak může zdát, že slunce zde vychází i zapadá jen pro jeho obyvatele.

Zdroj: https://www.lottoland.com/cs/magazin/10-nejlepsich-hotelu-sveta.html