Pokud vám fasáda vašeho domu nedělá takovou radost jako kdysi, nebuďte z toho smutní. Můžete se obrátit na profesionály z firmy AXIOM REAL, kteří celou plochu vyčistí a vrátí ji původní krásnu. A v případě potřeby vyčistí i jiné typy povrchů- disponují moderním systémem Torbo na bázi tryskání pískem. Jak technologie funguje a proč je efektivnější než jiné metody čištění?

Co je to tryskání pískem?

Firmy, které se zabývají čištěním povrchů, používají techniku všeho druhu. Pískování systémem Torbo je ale o kus dál než většina konkurenčních strojů. Pro upřesnění: nejedná se o vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku ani o metodu tryskání pod vodní clonou, kdy se do proudu sušeného abraziva přidává voda až v koncové trysce. Směs písku a vody se tryskána stlačeným vzduchem o rychlosti cca 300 m/s a díky vysoké kinetické energii odstraní veškeré nečistoty, aniž by došlo k porušení otryskávané plochy.

Přístroje Torbo mají několik zásadních výhod, díky kterým je lze využívat v exteriérech i uvnitř budov. Jedná se o elektronické nastavení a s tím související  95% snížení prašnosti oproti klasickému tryskání. Dále také o mobilitu (systém není závislý na přípojích energie) a ekonomičnost provozu.

Využití systému Torbo v praxi

Společnost AXIOM REAL nabízí kompletní program profesionálních čistících služeb, který zahrnuje také odstraňování graffiti či starých nátěrů ze dřeva, štukových omítek, kamene, kovů a betonu. Tryskání pískem nachází uplatnění také při předúpravě povrchu před aplikací nátěru, sanaci betonu a mnoha dalších stavebních úpravách.

A jak vypadají výsledky po zásahu techniků v praxi? Fotogalerii realizovaných zakázek a další důležité informace najdete na www.ars.cz. Odborníci z AXIOM REAL vám rádi odpoví na veškeré dotazy a provedou u vás nezávazné čištění na vzorku plochy.