Graffiti v ulicích a na veřejných i soukromých plochách je na našem území dlouhodobě rozšířeným problémem. Bohužel vždy se najde někdo, kdo v noci a ve tmavém oblečení bude mít spreje v batohu a váš dům mu přijde jako ideální plocha. Sprejer bude mít hotovo za pár vteřin, ale vás čeká složitý proces odstraňování graffiti. Co vlastně dělat, když se graffiti objeví na fasádě vašeho domu?

Co nejdříve odstranit

Graffiti je třeba z povrchu vašeho domu co nejdříve odstranit. Odstraňování graffiti bohužel není vůbec snadným úkolem. Fasády jsou vyrobeny ze savých materiálů a sprej se tak velmi rychle a snadno dostane přímo do struktury fasád. Pomocí běžného domácího vybavení je dokonalé odstranění graffiti z fasád téměř nemožné. Buď umyjete graffiti z fasády nedostatečně a obrysy stále budou vidět, nebo dojde i k poškození podkladu, tedy samotné fasády. K odstranění graffiti je zapotřebí speciální technika.

pravydomov.cz_graffiti_cz_01

Tu mají jen specialisté

Speciální technologií na odstranění graffiti z povrchů není klasický vysokotlaký čistič, ale mnohem propracovanější technika za několik set tisíc korun. Takovou technikou disponují jen opravdu specializované společnosti. Jednou z nich je na našem trhu ARS AXIOM REAL s.r.o. Firma disponuje kvalitní německou technikou pro odstranění graffiti z fasád, dřevěných a kovových ploch i z kamene. Mezi další nabízené služby se řadí také ochrana před graffiti nebo čištění fasád. Jak probíhá čištění fasád od graffiti společností ARS AXIOM REAL s.r.o., se můžete podívat ZDE a na videu níže.

Jaká může být ochrana?

Nikde ovšem není zaručeno, že po odstranění graffiti vám hned další noc někdo na stejném místě nevytvoří jiný obrázek? Existuje vůbec účinná ochrana před graffiti? ARS AXIOM REAL s.r.o. nabízí komplexní ochranný program. Ten spočívá v aplikaci speciálního nátěru. Nátěr proti graffiti sice nedokáže zabránit nanesení spreje na stěnu, ale zajistí, aby se sprej nevsákl do podkladu. Jeho čištění pak bude mnohem snazší. Existují i další ochranné programy, jako je například kamerový monitoring rizikových míst.