Každého v životě potká situace, kdy přijde bez vlastního přičinění vlivem živlů, vandalů nebo vloupání o cenné věci nebo dokonce o svůj dům. Proti těmto případům však existuje ochrana, která nemůže sice zabránit katastrofám, ale může vám pomoci s výdaji na opravu nebo nákup nových věcí. Stačí si zajistit správně řešenou pojistku a nemusíte se už ničeho bát.

Při pojištění máte na výběr

Pokud se rozhodnete pro pojištění bydlení, máte na výběr ze tří základních variant, ke kterým můžete přidat různá výhodná připojištění podle míry rizika, kterému jste vystaveni. Většina těchto pojištění vás chrání před výdaji za zničené věci vlivem živelné katastrofy, vandalismu, vloupání a dalších podobných nepříjemných situací.

Pojištění bytu či domu chrání vaši nemovitost (jak funguje, se dozvíte tady), která může být poničena i větrem, mrazem nebo kroupami. Pojištění domácnosti zase chrání věci movité. A třetím základním typem je pojištění majetku, které chrání všechny vaše movité i nemovité věci. Nejatraktivnější je varianta Bezpečný domov PLUS od pojišťovny Ergo, která nabízí výhodné bonusy. Je možné ho sjednat i pro rekreační objekty.

Nespokojte se se základem

Kromě těchto tří základních pojištění můžete svoji ochranu vylepšit i o různá připojištění. Hodí se pojištění prodloužené záruky nebo neočekávaných výdajů. Pak už prakticky budou vaše věci nedotknutelné nebo přinejmenším rychle nahraditelné. Abyste mohli jakékoliv pojištění získat, musíte si nejprve nechat ocenit nemovitý nebo movitý majetek, což je hlavní podmínka. Pojištění domácnosti je pak vázané na objekty, které užíváte nejméně 270 dní v roce.

pravydomov.cz_ergo_cz_02

Získejte vybrané pojištění snadno a rychle

Pro uzavření skutečně výhodného pojištění neváhejte využít porovnání. Tím, že oslovíte různé pojišťovny a necháte si vypracovat nabídky na míru, vůbec nic neriskujete a snadno si pak porovnáte nejen ceny ale také rozsah pojistného pokrytí. Nevynechejte ani kontrolu pojistných limitů, protože to je přesně ta částka, do které vám pojišťovna vyplatí náhradu škody při vzniku pojistné události. Skutečně výhodné pojištění domu nebo domácnosti či majetku můžete uzavřít i internetovou formou, například na online.ergo.cz.