Máte rádi koberce v interiéru? Oblíbili jste si je pro jejich měkkost při došlápnutí, příjemný hřejivý pocit a také pro širokou škálu druhů a designů? Tvoří koberce ve vaší domácnosti velkou část podlahové plochy a do jejich nákupu jste investovali mnoho času, peněz a úsilí? Koberce jsou sice i v současnosti jednou z nejvyhledávanějších podlahových krytin, ale zároveň také nejnáročnějších na údržbu a velmi brzy se na nich mohou objevovat nedostatky. Nejčastěji se projevuje nedostatek, kdy koberce jako by ztrácely barvu. Čím to je?

Do koberce se usazuje prach

Prach je největší nepřítel domácností. Dostane se všude, a i když jej utíráte pravidelně, na dlouho se jej nezbavíte. A prach se neustále usazuje na kobercích, zašlapává se do jejich struktury, přímo do vláken. Klasickým domácím vysavačem nikdy nedostanete z koberců všechen prach. Ten se usazuje stále hlouběji a právě on způsobí, že barvy na kobercích jako by ztrácely svůj jas. Jas v kobercích stále je, jen není tolik vidět kvůli prachu. Je důležité alespoň 1x do roka provést důkladné čištění koberců.

pravydomov.cz_uklid-plecity_cz_01

Ideálně pomocí profesionální techniky

Nejlepší variantou je nechat provést strojové čištění koberců za pomoci profesionální techniky. Profesionální technika stojí několik desítek tisíc korun, její nákup není pro každého. Existují ale i půjčovny těchto druhů vybavení, kde si můžete techniku zapůjčit na vámi určenou dobu. Nesmíte zapomínat ani na to, že sama technika se o důkladné vyčištění nepostará. Je třeba ještě zkušená obsluha, která stroj zná a ví, jak jej používat nejlépe. Obraťte se raději na profesionály a přenechejte čištění koberců specialistům.

pravydomov.cz_uklid-plecity_cz_02

Najděte specialisty na úklid

Samozřejmě, že v současné době existuje mnoho saponátů a čistidel, kterými lze koberce také čistit. Tyto saponáty jsou spíše určené pro čištění menších ploch, nikoliv pro celé místnosti. Tipy, jak čistit některé skvrny na kobercích, se můžete dočíst ZDE. Pro plošné čištění koberců je dobré přenechat práci specialistům v oboru. Nehledejte jen specialistu na koberce, ale na komplexní úklidové služby. Vybraná firma by měla mít kvalitní techniku a dostatek zkušeností.