Přemýšlíte již delší dobu o netradiční změně vašeho interiéru? Pak se nechte inspirovat našim článkem. Změnu lze pojmout i stylově. Není nutné se omezovat jen na výmalbu či klasické tapety. Zkusit můžete kamenné obklady – přinesou sebou notnou dávku magie do vaší domácnosti.

Kámen vytváří působivý dojem, vypadá luxusně a elegantně. Pestrá škála struktury i odstínů vám přinese do vašeho domova různé styly architektury i designu. Příjemnou atmosféru s teplem domova pomohou vytvořit originální obklady.

Kámen nebo cihla?

Pokud si zrovna na kámen nepotrpíte, nemusíte od originální proměny hned ustupovat. Velmi žádané jsou mimo kamenných i cihlové obklady. Sytě červené barvy pálených cihel nejsou to pravé ořechové pro každého. Vybrat lze například také obklad imitující starou cihlu. Skvěle se hodí do domů i bytů v industriálním či rustikálním stylu.  Z netradičně pojatého interiéru na vás dýchne duch minulosti.

Stylový interiér díky novým obkladům 1

Podmanivé kouzlo obkladů

Obklady ať už cihlové nebo kamenné potěší obzvlášť milovníky starých časů. Navíc nechybí moderní technologie a špičková kvalita. Volit lze mezi různými vzory a odstíny. Některé imitují dokonalou ruční práci. Vytvořte si netradiční interiér, kde se budete cítit dobře a pohodlně. Vybraný styl vnese do vašeho domu kouzlo pradávných kultur a civilizací. Před několika tisíci lety vznikla dech beroucí architektura, jež nyní můžete zažívat denně.

Ať už si zvolíte Italskou architekturu, Řecký Olymp, dálný Orient, chladnou leč útulnou krásu severské kultury, středověký Egypt a další. Obklady se vyrábějí buď z tvrzené sádry, foukaného betonu a jiných speciálních směsí, které zaručují identickou napodobeninu kamene. Obklady se hodí jak do domácností, firem tak třeba restaurací. Obložit se dá celá stěna nebo pouze určitá část, která se stane dominantou místnosti.