Spánek je jedním ze základních kamenů našeho zdraví a nejen zdraví, ale také psychické pohody. Spánek je pro náš mozek jako jídlo pro naše tělo. Bez něj to tedy nejde. Proč si tedy spánek nevychutnat do poslední kapky. Postačí vám k tomu pohodlná postel, vzdušná peřina a příjemné povlečení. Co takhle vyzkoušet na léto něco romantického a svěžího?

V krásně ustlané posteli se člověku spí přece jenom o něco lépe než v posteli s nepříjemně kousavým prostěradlem a křiklavě vyhlížející peřinou, ze které vám přechází zrak. S létem navíc přichází trend svěžího romantického povlečení, který uchvátí všechny romantické duše, milovníky estetiky a také velké fanoušky poklidného spánku plného růžových snů.

Romantické barvičky

V první řadě je potřeba vyjasnit si, jaké barvičky se k romantickému stylu hodí. Romantika je něžná, proto k ní patří hlavně pastelové barvy (meruňková, růžová, lososová, blankytně modrá, zelinkavá, apod.). Jako podkladová barva se často používá bílá barva či jiné světlé barvy, jako je například smetanová.

Romantické růže

Základním prvkem všech romantických věcí jsou růže. Na druhou stranu kromě růžiček působí romanticky i jiné květiny, například kopretiny, slunečnice, sedmikrásky či fialky. Kytky mohou být různých velikostí a v různých seskupeních. Včetně kytiček může mít romantické povlečení i jiné vzory, tak například srdíčka.

rose-441930_1280Kvalita na prvním místě

U povlečení je také důležitá jeho kvalita, a to nejen u romantického povlečení. Kvalita není důležitá jen u povlečení, ale také u peřin samotných. Péřové peřiny jsou sice klasikou, ale pro někoho jsou zcela nevhodné. Vhodnější variantou mohou být peřiny z dutého vlákna. Co se týče materiálu povlečení, hodit se vám bude čistá bavlna, která je prodyšná a vsákne do sebe pot, jestliže se v noci potíte.