Chtěli byste někam vyrazit na prodloužený víkend, ale nemáte inspiraci, kam vyrazit a kde přespat? Je pro vás stan nebo auto příliš nudné a nevyhovující místo? Podívejte se, jaké netypické noclehy existují, a vyberte si ten, který vám bude se vám nejvíce zalíbí. Z výletu s tak stane rázem ještě dobrodružnější zážitek!

Betonové roury

Máte-li cestu do Rakouska, nezapomeňte vyzkoušet hotel Dasparkhotel, který je známý netypickými ložnice – tvoří je totiž obří betonové roury. Nezní to příliš lákavě, ani pohodlně? Neměli byste se nechat odradit! V rouře je pohodlná postel pro dva i s lampičkami. Uznáváme, že sociální zařízení zde není, nicméně je poblíž, stejně jako místo, kde se pohodlně a dobře najíte po celý den.

Zajímavostí tohoto netypického noclehu je také v tom, že zde není pevně daná žádná částka za přespání. Ne, nejde o extréme podhodnocený nocleh, ani o předražený kvůli svojí výjimečnosti. Zaplaťte tolik, na kolik si hotelu ceníte a celý projekt tak podpoříte, aby se dále rozvíjel a vylepšoval.

Nevinné sudy na víno

Jste milovníkem vína? Potom vás jistě překvapí, že existuje možnost ustlat si v sudu! Opravdu to nezní příliš pohodlně, ale betonové roury zprvu vypadaly také dost extrémně. Tentokráte jde o sudy obřích rozměrů, kam se vleze postel pro dva i s menším úložným prostorem a navíc – je zde také toaleta a umyvadlo. Umývárny jsou potom na dosah ruky v budově vedle. Už jste se navnadili? Potom neváhejte a vyrazte za krásami Švýcarska. V jedné z vinařských vesniček, Trasadingenu v regionu Klettgau potom hledejte „Kleinhotel“, kde je možnost ubytování až 40 hostů.

S hlavou v oblacích

Hotely, které jistě patří k těm nejzajímavějším, máme i v Česku. Patří k tom Hotel Ještěd na hoře vysoké přes jeden kilometr nad mořem. Do těchto výšin vás dostane lanovka, ale dá se sem dostat pohodlně automobilem. Kolem vrcholu Ještědu jsou běžně mraky a při výhledu z okna budete mít pocit volnosti. Výhodou je, že za jasných nocích budete doslova obklopeni hvězdami. Není větší romantiky!

Zpátky o několik století

Pyšníme se ovšem také dalším výstředním a velmi populárním místem na přespání. V hotelu v Dětenicích v Českém ráji máte možnost poznat, jaké bylo ubytování dávných dob. Na pokojích vás tak čekají obří postele s péřovými peřinami, lavice místo skříně a záchod, který vypadá jako suchý, ale je plně funkční. Co je však netradiční je sprcha. Ta už není klasická, ale dobová – tvoří ji sprchový kout s konví na teplou vodu.

Další zajímavá místa

Nemáte stále dost inspirace? Chcete vyrazit za dalším dobrodružstvím? Takové poznáte například v Praze v hotelu Adalbert, který je vybudovaný v tisíc let starém klášteře. V pivovaru Dalešice je potom možné ubytovat se v pivovaru, což ocení tentokráte milovníci dobrého piva. Do čeho půjdete, je jen na vás. Svět je rozmanitý a šlo by najít desítku dalších zajímavých míst. My nabízíme prvních pár na rozjezd!