Přemýšlíte nad zkrášlením svého bytu či svého domu? Rozhodli jste se pro rekonstrukci, protože byste se chtěli zbavit umakartového jádra či si z 2+1 udělat 2+kk či naopak? Nemáte však svoje vlastní finance, a tak budete muset rekonstrukci vašeho domova financovat s některým z bankovních produktů? Pojďme se společně podívat, jaké bankovní produkty můžeme k financování rekonstrukce použít?

K financování rekonstrukce můžeme využít celou řádku bankovních produktů, počínaje klasickým úvěrem ze stavebního spoření, ale také hypotékou či dokonce účelovým úvěrem na rekonstrukci.

calculator-385506_1280

Hypotéka pro větší rekonstrukce

Hypotéky jsou v poslední době velmi výhodné. Díky jejich výhodnosti tak narůstá počet prodaných bytů. Otázkou však je, zdali se taková hypotéka hodí i na rekonstrukci. Po pravdě řečeno, s ohledem na potřebu zástavy vám můžeme doporučit zaměřit se spíše na jiný bankovní produkt. Víme, že hypotéka má v seznamu účelovosti vyjmenovanou i rekonstrukci, na druhou stranu hypotéky jsou poskytovány od vyšších částek a pro malé rekonstrukce jsou tak zcela nevýhodné. Pokud však plánujete rozsáhlou rekonstrukci, můžeme vám využití hypotéky jen doporučit.

architecture-563614_1280

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření se na rekonstrukci, a to i menší rekonstrukci, hodí více než hypotéka. Na druhou stranu pokud si chcete brát úvěr ze stavebního spoření, měli byste mít vlastní stavební spoření. Úvěry ze stavebního spoření poskytují výhodné sazby a navíc k nim nepotřebujete zástavu nemovitosti.

Účelový úvěr na rekonstrukci

Pro případ menší rekonstrukce a neexistence stavebního spoření pro vás může být klasický spotřebitelský úvěr (ať už účelový na rekonstrukci či neúčelový). Spotřebitelské úvěry poskytuje mnoho bankovních institucí, a tak by nemělo být těžké najít nejvýhodnější nabídku.

family-home-700225_1280