Pronájem bytu, ve kterém momentálně nebydlíte, je dobrým řešením toho, jak pokrýt náklady, které jeho provozem vznikají, a popřípadě získat drobný příjem, pokud bude nájemné vyšší, než náklady na provoz bytu. Protože nájemníci v bytě pouze přebývají, ale do jeho vylepšování se nepouštějí. Byly by to zbytečně vynaložené výdaje, pokud by byt opustili a pronajali si jiný, nebo se rozhodli pro koupi vlastního bytu. Aby se v pronajímaném bytě úplně nezastavil čas, je dobré jej po částech modernizovat a rekonstruovat. Potom je možné byt pronajímat za vyšší částky, než doposud, protože bude pro budoucí zájemce atraktivnější.

werner22brigitte / Pixabay

Rekonstrukce by měla být hotová v krátkém čase, aby se mohli stěhovat další nájemníci

Do rekonstrukce je dobré se pustit, až se nájemník z bytu odstěhuje. Na tuto chvíli je vhodné se připravit předem, aby nebyl byt dlouho bez nových nájemníků. Protože je byt malý, nejvíce bude vidět nová koupelna. Rekonstrukce koupelny vyžaduje odborné práce, proto udělá majitel dobře, pokud se obrátí na některou ze společností, které se na rekonstrukce bytů specializují. Vlastníkům bytů v Praze a v blízkém okolí může dobře posloužit při plánovaných změnách v jejich interiérech společnost Rekonstrukce bytů Praha. Obyvatele Brna mohou zase přilákat lákavé nabídky společnosti Rekonstrukce bytů Brno.

U hodně malých bytů je obvyklé, že je malá také koupelna. Ale i malý prostor se dá zvětšit lepším zorganizováním vybavení koupelny. Stačí málo a hned vše vypadá jinak a i světlé obklady místnost opticky zvětší. Stávající vana se může vyměnit za sprchový kout, toaleta se přemístí na jiné místo a umyvadlo také. Dřív nebylo reálné umístit do koupelny pračku. Nyní, díky posunutí dveří o kousek vedle, vznikl prostor pro pračku. Noví nájemci již nebudou muset kvůli praní absolvovat cestu z bytu v poměrně velké výšce až do sklepa. Výběr obkladů a dlažby může prostor oživit a zároveň projasnit. Do tak malých prostor patří světlé barvy, ale efektní je, když dlažba je o dost tmavší. Vytvoří se tím viditelný kontrast. Architekt společnosti Rekonstrukce bytů Praha může vytvořit barevný architektonický návrh, aby bylo klientovi zřejmé, jak jeho barevná volba ovlivní celkový vzhled koupelny. Také fáze realizace je důležitá. Opravdoví profesionálové, mezi něž společnost Rekonstrukce bytů Praha patří, detailně rozplánují průběh rekonstrukce tak, aby se při něm rychle prostřídali všichni řemeslníci z různých oborů, nevznikaly žádné prostoje a byly správně dodrženy všechny technologické postupy.