Chcete mít spokojené bydlení? Pokud ano, nezáleží jenom na tom, jak si svůj interiér zvelebíte a jak si ho vybavíte. Často může záležet také na celkovém soužití s vašimi sousedy. Týká se to hlavně různých panelových domů, kde to nemusí být vždy úplně jednoduché. Naštěstí existují možnosti, jak celkové soužití výrazně zlepšit. Pomůže vhodná izolace, která zajistí, že ani hlučný soused nebude problém. Jedním z příkladů je kvalitní akustická pěna, která je dnes velmi používaným materiálem. Toto řešení se hodí nejenom k základní izolaci jako takové, ale i ideální i k snížení doby samotného dozvuku. A její využití? Na podlahy, stejně jako strop.

Když domluva nepomůže

Pokud je soused nad vámi příliš hlučný, je to rozhodně problém. Pokud domluva nepomáhá, je třeba jít cestou radikálnějšího řešení. My zabezpečujeme akustickou izolaci, která je jistotou, že jakýkoliv hluk od vašeho souseda již nebude slyšet. Velkou výhodou je to, že daná izolace nemusí být umístěna jenom do podlahy u vašeho souseda. Jedná se totiž o řešení, které potěší tím, že ho můžete umístit i do oblasti vašeho stropu. Díky tomu dokáže eliminovat třeba:

  • Posouvání židlí nebo nábytku
  • Přílišné dupání
  • Klapání bot na dřevěné, nebo laminátové podlaze

Zvyšte i hodnotu vaší nemovitosti

Důvodem, proč investovat do kvalitní izolace je mimo jiné také to, že můžete poměrně zajímavě investovat do vaší nemovitosti. Díky tomu zvýšíte její hodnotu. Příkladem jsou oblíbené zvukové izolační desky Wolf, které nejenom odvedou svou práci na 100 procent, ale jsou také vyrobeny z ekologického materiálu. Použití těchto desek může nejenom zvednout prodejní cenu nemovitosti, ale může být spojeno i s větším počtem zájemců. Pokud totiž lidé hledají byty, hledí také na to, jaké je soužití s ostatními sousedy. Pokud můžete garantovat, že se vzájemného rušení není třeba obávat, budete mít zájemců o svou nemovitost více než dost.