Přepravní palety si získaly u mnoha lidí v posledních několika letech mimořádně velkou oblibu. Kromě toho, že se toho na ně hodně vejde, se z nich dá udělat levný nábytek, který vám pomůže překonat krizi malého rozpočtu pro vaše nové bydlení. Existují nějaké tipy na nábytek z palet pro váš balkon?

Přepravní palety jsou v posledních několika letech extrémně žádané, protože lidé přišli na to, že mohou dobře sloužit jejich potřebám v oblasti bydlení. Z palety se dá udělat libovolně velká postel, stůl, nebo třeba obývákové sezení. Stačí, když investujete do pár kvalitních matrací a polštářů a skoro nepoznáte rozdíl.

Používání palet má ale nějaká svá specifika, která byste neměli ignorovat. Nikdy pro stavění nepoužívejte palety, které jsou nahnilé, prasklé nebo jinak poškozené. Také nikdy nepoužívejte palety, na kterých se přepravovaly nebezpečné chemické látky.

Pokud žádná z vašich palet některý z těchto defektů nemá, klidně se pusťte do výroby paletového nábytku na balkon.

Jednoduché posezení

Pokud nechcete utrácet hodně peněz za nestabilní balkonové posezení, udělejte si své vlastní. Budete potřebovat dvě palety, které přitlučete na sebe. Na ně pak dejte pohodlné podsedáky a polštáře a můžete si sednout. V případě potřeby lze udělat těchto sedaček víc. Také je můžete libovolně natřít vaší oblíbenou barvou.

Jednoduchý stůl

V tomto případě nemusíte nic zvláštního vymýšlet. K jednoduchému paletovému posezení stačí položit na zem jednu obroušenou a dobře natřenou paletu, která vám bude sloužit jako provizorní odkládací stolek.

Paletový stojan

Kdo pěstuje bylinky, nebo jiné rostliny, ten časem zjistí, že plocha jeho balkonu neposkytuje dostatek prostoru a bude nutné začít dávat květináče do výšky. Na to vám bude stačit jedna velká paleta, kterou postavíte napříč. Pokud je to potřeba, vytrhejte prkna z jedné strany a dovnitř nainstalujte odřezky jako poličky. Podle chuti lze takto vytvořený policový systém natřít barvou na dřevo.

Dekorační stěna

Někteří lidé chtějí mít ze svého balkonu oázu klidu. Případně touží po působivé dekoraci při pořádání přátelského setkání, či večírku. V takovém případě stačí, když o zeď opřete jednu větší paletu s přiznaným dřevem, na kterou pověsíte obrázky a další dekorace, které korespondují s typem vaší akce.

Obraz

Když vytrháte dřevo z palet, poskládáte ho vedle sebe, něco na něj namalujete barvou na dřevo a opatříte ho pořádným provazem na zavěšení, vytvoříte si tak vlastní rustikální obraz, který vám bude dělat parádu i ve venkovních podmínkách.

Náročnější truhlíky

Pokud máte nějaké konstrukční schopnosti, můžete vydlabat menší přepravní palety, ze kterých si uděláte náročnější truhlíky. Horní lištu nechte a udělejte do ní několik dutin, do kterých dáte hlínu a živé rostliny. Stejně postupujte u středové lišty. Dole pak můžete ze zbytku dřeva udělat větší dřevěný truhlík.

Stojan na kolo

Tohle by vás asi nenapadlo, ale je to extra účinné. Vezměte dvě palety. Jednu dejte na zem a druhou opřete o stěnu. A pak dejte do palety zadní kolo vašeho kola, které pak zvládne bez spadnutí stát.

Plot

O soukromí před zraky zvědavců vás ochrání paletový plot. Stačí, když palety zbavíte druhé vrstvy, natřete je a pak je spojíte k sobě.

Občerstvovací vozík

Paletu postavte na bok, přidejte jí kolečka a rukojeť, zatlučte do ní několik hřebíků a můžete na ni dát chňapku, bylinky, náčiní pro grilování a mnoho dalších vychytávek, které potřebujete při přípravě nápojů a jídla.

Držák na nářadí

Opět palety zcela vykuchejte a udělejte z nich čtverec s hustě posazenými dřevěnými latěmi. Přidejte háčky, na které můžete zavěsit nářadí, a máte hotovo.

Zkoušeli jste někdy vyrábět paletový nábytek?